Úvodní strana » O nás

O Praga Arena

  • Praga Arena = Maximální zážitek z jízdy!

  • Praga Arena = Nejmodernější a největší speciální areál pro motokáry v České republice!

  • Praga Arena = Maximum pro všechny opravdové závodníky!

Adrenalin na prvním místě

Chcete uspořádat firemní akci, konferenci nebo meeting na neobvyklém místě? Chcete se pobavit s kamarády na motokárách? Chcete si zajít na výborné jídlo do příjemného prostředí? Pokud jste na všechny otázky odpověděli ano, pak je Praga Arena pro vás to pravé.

Proč jezdit u nás?

Jsme jediná poloprofesionální hala v Evropě, protože jako jediní používáme závodní motokáry, které se liší tím, že mají čtyřtaktní motor, které se používají na velkých závodech.

Jako jediní v Evropě máme každý rok nové motokáry.

Tzn. že motokáry které používají ostatní půjčovny jsou vyrobeny speciálně pro půjčovnu a popírají veškeré technické zásady profesionální motokáry. Výsledkem tedy je, že motokáry nezatáčí a jsou těžké. Pro porovnání závodní motokára váží 85 kg, motokáry pro půjčovny jako je Sodi, Dino, MS kart, Birell váží cca 150 kg. Jsou to ingoty, které jsou postavené tak, aby se co nejméně rozbíjely. Vrcholem nefunkčnosti jsou elektrické motokáry, které váží dokonce 190 kg a jejich jízdní vlastnosti vlastně neexistují. Při porovnávacím testu motokár elektrických a motokár benzínových, byla elektrická pomalejší o 2 sec na jedno kolo.

Dále jako jediná z mála motokárových hal máme venkovní dráhu propojenou s vnitřní halou a speciální závodní asfalt. Každé tři měsíce měníme trať.

U nás jsou veškeré prostory pro diváky a boxy s helmami vytápěné.

Máme k dispozici luxusní restauraci s 200 místy na sezení a svojí profesionální kuchyň. 

Jako jedni z mála používáme nejmodernější časomíru, která je v současnosti ve světě k dispozici. Po registraci se Vám ukládají veškeré statistiky Vašich jízd a výsledky Vašich přátel se ukazují na Facebooku.

Od roku 2018 bylo v hale instalováno nové LED osvětlení, které má dvakrát větší svítivost než ukládá norma.

Dále také pořádáme každou neděli Prague Academy pro děti do 15 let. Kde profesionální instruktoři (Petr Ulbert a Vojtěch Lipový) Vaše děti uvedou a vysvětlí jim základy motoristického sportu.

Profesionální jezdci, kteří u nás trénují svojí fyzičku:

  • Mistr světa v motokárách 2018 Patrik Hájek
  • Rally jezdec Jan Černý
  • Pětinásobný Mistr republiky v Rally Václav Pech
  • Rally jezdec Vojtěch Štajf
  • Jezdci Formule 2 – Antonio Fuoco a Louis Delétraz
  • Jezdci Charouz Racing System – Sauber junior
  • aj.

P.S. Některé půjčovny křičí, že jsou NEJ NEJ NEJ, ale přijďte k nám a pochopíte, že doopravdy nejsou.

Historie

Již před 25 lety vznikla první myšlenka na motokárovou dráhu a otevřeli jsme pro vás první půjčovnu motokár v Praze 6 na Džbánu. V roce 1999 jsme naše plány posunuli dál a z bývalých skleníků jsme postavili první krytou motokárovou halu v Praze 5 Radotíně. Po 12-ti letech nám bylo jasné, že požadavky se stále zvyšují a bývalý skleník na to již nestačí, tak jsme začali hledat nové prostory. Využili jsme naše letité zkušenosti, přizpůsobili se současným potřebám a v roce 2013 postavili úplně novou halu, která je jednou z nejmodernějších motokárových hal v Evropě.

Pod hlavičkou tradiční české automobilové značky, která v posledních letech znovu ožila na závodních tratích díky velkým úspěchům motokárového týmu, ale také zásluhou lehkého kompaktního supersportu R1 (psali jsme o něm v minulém vydání magazínu evo), vyrostla na ploše 17 000 m² aréna nabízející naprosto profesionální přístup a čisté a příjemné prostředí.

Možnosti

Praga Arena nabízí mnoho různých konfigurací tratě s délkou cca 700 metrů, které se pravidelně po třech měsících mění, aby vás ani při častých návštěvách jeden typ okruhu neomrzel. V boxech je připraveno celkem 26 moderních motokár Praga (14 standardních s motory o objemu 200 cm³ s výkonem 10 koní, 6 sportovních s motory o objemu 230 cm³ s výkonem 17 koní a 6 dětských s motory o objemu 200 cm³ o výkonu 6 koní), u nichž najdete takové věci jako možnost posuvu sedačky tak, abyste se za volantem cítili pohodlně, atd. Sedm až devět metrů široká trať skýtá dostatek prostoru pro předjíždění, a tak v Praga Aréně nejste odsouzeni kroužit za pomalejším jezdcem po celou délku jízdy, jako je tomu v jiných motokárových půjčovnách, kde jsou tratě hodně úzké. Můžete si tak závodění vychutnat plnými doušky se vším všudy!

Restaurace

Vedle profesionálně připravených motokár je velkým benefitem Praga Arény moderní a čisté zázemí v podobě restaurace s barem a grilem a s kapacitou 160 až 200 míst (v létě i s venkovní zahrádkou pro dalších 80 hostů). Prosklená stěna dovoluje z pohodlí restaurace sledovat veškeré dění na trati, o časech právě probíhající či předešlé jízdy jsou návštěvníci informováni prostřednictvím velkoplošných LCD obrazovek a projektory, které lze využít ke sledování zajímavého sportovního přenosu anebo k prezentacím při různých konferencích a firemních akcích. Obchodní partnery, zaměstnance a hosty tak můžete pozvat do zajímavého prostředí nasáklého atraktivním odérem motorsportu a připravit jim v rámci takového setkání nevšední zážitek oživený buď pouhým svezením, nebo dokonce závodem na motokárách. Se samotnou organizací akce a závodu ochotně pomohou zaměstnanci Praga Arény, popřípadě pro vás zajistí služby sportovního komentátora automobilových závodů, který dodá vašemu motokárovému klání ten správný punc.

U závodění na motokárách se na chvilku zastavme. Je jen málo sportů, které dokáží vtáhnout do děje tolik lidí najednou, jako právě motorsport, a necháte-li si uspořádat vytrvalostní závod ve stylu Le Mans, máte o zábavu všech hostů vaší firemní akce, kongresu či meetingu postaráno. V jednu chvíli je na trati až 12 motokár a početnější (3–8 členů) týmy neustále sledují, jak si právě ta jejich v závodě vede. Střídání jezdců, vymýšlení taktiky, adrenalinový zážitek, to vše vám přinese týmový vytrvalostní závod na motokárách a vaše hosty dokonale pobaví.

A v neposlední řadě je třeba zmínit i kulinářský zážitek, neboť Praga Arena si zakládá na dobré poctivé gastronomii z čerstvých surovin. V jídelníčku najdete jak tradiční česká jídla, tak pokrmy z neotřelých kombinací surovin. Pokud pracujete v blízkosti Praga Arény, můžete si do její restaurace zajít i na obědová menu se zvýhodněnými cenami. V případě firemních akcí, meetingů a konferencí vám kuchyně pochopitelně sestaví pohoštění přesně dle vašeho přání.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

 

 

+420 777 499 999info o provozu

+420 739 511 045restaurace

+420 606 072 968objednávka firemních akcí

info@pragaarena.cz
Všeobecné obchodní podmínky

Jiřího ze Vtelna 1731
193 00 Praha 9 - Horní Počernice